Main Ports: ( home  | muster list )

 
Muster List
Last Name First Name Rate Rank YR on YR off Division Workspace Special Note
1 Geist Robert FTM2 E5 79 81 FOX Missile Plot
2 Gustafson Steve FTM2 E5 77 82 FOX Harpoon Gus
3 Krvekoski Joe FTM1 E6 79 83 FOX AN/SPG 55B JoeSki
4 Mershon Walter FTM2 E5 78 82 FOX AN/SPG 55B WallyGator
5 Byerly Kevin FTM2 E5 78 82 FOX AN/SPG 55B
6 Ennis Scott BT2 E5 78 82 ENG
7 Latner Kopp SH2 E5 81 85 Ships Store and Laundry
8 Steever William BT3 E4 90 92
9 Carroll Michael FTM1 E6 72 76 FOX AN/SPS48 Mellow Mike
10 Martin Chris RM2 E5 80 83
11 Hicks Steve SMSN E3 81 84 FOX
12 Lindsay Harley PNCM(SW) E9 82 85
13 Smith Terry Lee BM3 E4 80 82
14 Lebeau Michael MS2 E5 91 92
15 Turner Andy RM2 E5 72 74 recom
16 Bachman Rick SM3 E4 84 87
17 Gilmore EMC(SW) E7 89 92
18 James Tommy L IC3 E4 61 61 E Plankowner - Commissioning crew, then left!
19 Copenhaver Ernest OS2 E5 70 72
20 Lyon Johnny OS2 E5 81 86
21 Welsh Kevin GMM2 E5 83 85 FOX
22 Jenkins Brian DS2(SW) E5 84 86
23 Wilson Glenn BT1 E6 82 87
24 Smith Timothy FC1 E6 84 89
25 Munz Tom PC3 E3 84 87
26 Starr Tim FTM1 E6 65 69 AN/SPG-55A
27 Jemmott Jr. Benjamin EM3 E4 78 80
28 Schnoor Barry LT O3 89 92 FOX
29 Oxley Jeff BT3 E4 82 86
30 Pinto Randy FC2 E5 84 87 FOX 55B / Harpoon
31 Stroud Doug BT2 E5 76 79 Fwd / Aft Fireroom
32 Griggs Lang OS2 E5 82 86 OI
33 Watkins Will MM2 E5 81 83
34 Donovan Patrick MMFN E3 64 66
35 Aiken George MM2 E5 80 84 M After Engine
36 Slaza Bernie STG2 E5 72 76
37 Grasley Chuck SH E3 63 65 Laundry
38 Murphy Michael QM3 E4 81 84
39 Woods George RM3 E4 88 92 Rob
40 Adkins Michael EM1(SW) E6 87 92
41 Kuhn Charles FA E2 73 74 Fwd Fire & engine room 2 Bubba
42 Williford Joe DS2 E5 80 83 JD
43 Karlinski Roger STG2 E5 79 82 Ski
44 Gunsher Tim FC2(SW) E5 86 89 Gun Plot & Harpoon
45 Gingola Nick OSSN E3 81 84 OI CIC
46 Holland Don BT1 E6 61 63 Plankowner
47 Stack Steve BM3 E4 76 80
48 Castro Nelson LT O3 88 91 M
49 Pelepako Jack MM3 E4 68 72 Aft Engine
50 Moore Gene MS3 E4 78 80 Meangene
51 Henney Robert EM2 E5 85 89
52 Dobson Brian FCC(SW) E7 86 89 Also as FTM2 79-83
53 Godfrey Ron ET2 E5 83 85
54 Precourt Scott EM3 E4 86 89
55 Conner Alan FTG E3 80 83
56 Brown John EN2 E5 62 66 R
57 Taylor William STG2 E5 90 92
58 Siebenaler Phil GMT2 E5 80 82
59 Mchenry Wayne FTM3 E4 76 80 FOX
60 Hensley Rick GMT2 E5 76 80 ASROC
61 Bowen Rick BT2 E5 87 90 #2 Fireroom
62 Wright Anthony BMSN E3 86 89
63 Oliphant Barry OS3 E4 87 91 Ollie
64 Mccaleb Gary FTM2 E5 72 77 FOX
65 Bell John HT3 E4 70 72
66 Deemer Clint MM2 E7 88 90 M Aft Engineering
67 Parker Ted LT O3 60 62 Weapons Officer Commissioning, now Vice Admiral(ret)
68 Clausen Ernest OS3 E4 87 91
69 Edwards S BTC E7 85 89
70 Dixon Loren FTM1 E6 65 68 SPG-55 Missile Radar
71 Steveson Edward RM2 E5 88 92 Decomm
72 Bianchi Joe DPSN E3 74 75
73 Dewoody Ralph FCCM(SW) E7 83 86
74 Klinedinst David EMO O3 88 92
75 Cole Doug IC2(SW) E5 91 92
76 Simmons Richard OS3 E4 89 93 OI Decomm
77 Garland Kent FTMC E7 82 85 FOX Also as FTM2 '71-'72
78 Sperry Mike ETR3 E4 74 74
79 Duke S BT2(SW) E5 82 85 #1 Fireroom "Trash"
80 Ascher David LT O3 65 68 FCO, BO
81 Deemer Bill FTM2 E5 68 69 55B
82 Langsjoen Ross BT1 E6 81 85 fwd Fireroom
83 Kuhn Dennis BT2 E5 72 73 Aft Fireroom Recomm Plankowner
84 Chatagnier David OS2 E5 86 89 Chat
85 White Jerry FN E3 81 85 Fwd Fireroom
86 Vidrine Richard FTM1 E6 72 74 Aft IC/Missile Plot Recomm Plankowner
87 Fabela Mario GMG3 E4 88 92 G 1st Div, G Div
88 Barr Andrew ETC E7 61 61 Precomm Plankowner
89 Montoya James FC2(SW) E5 87 91 48C
90 Mcalister Russell MM3 E4 61 64 Precomm Plankowner
91 Barr Craig STG1(SW) E6 81 85
92 Harris Rusty EMFA E2 90 91 E
93 Webb Wesley DK2 E5 81 83
94 Kauffman Russell FTG3 E4 61 63
95 Cottrell Randall FC2(SW) E5 88 91 55B mod9
96 Willis Avery SK3 E4 66 67 Supply Weapons Control Vietnam 2/67 - 9/67
97 Hopkins Louis EM3 E4 84 87 Hoppy
98 Register Dusty ET3 E4 84 87 OE Dustman
99 Havelka David LT O3 88 91
100 Pugh Larry GMM3 E4 80 81 Missile House
101 Gehman Bob PN2 E5 76 79
102 Meredith Pat GMM3 E4 76 79
103 Baril Gary GMM1(SW) E6 87 90 MISSILE Missile Div LPO
104 Jochim Joseph GM2 E5 89 92 MISSILE
105 Schmidt Don BT1 E6 81 85 #1 Fireroom, Oil Lab
106 Macdonald Bruce SF1 E6 61 63 Commissioning
107 Sloat Stephen EW2 E5 73 77 E Recomm Plankowner
108 Sterling Bill GMG3 E4 66 68 mount 32 and Ship's small arms
109 Geerdes John EW2 E5 77 79
110 Rowell Ivan IC2 E5 63 65
111 Wofford C MM1 E6 66 68 "Woody"
112 Kobylinski Mike MMFN E3 81 85
113 Hallman Jr. Jerry BMSN E3 86 90 1ST
114 Coventree Joe BM3 E4 66 68
115 Hoaglund Herman BT2(SW) E5 86 89 Oil Lab
116 Gaughan Kieran MM2 E5 83 87 M
117 Barkman Randy HT2 E5 82 84
118 Miano Tony FTG2 E5 75 78 FOX
119 Shanahan Mark FTM2 E5 81 83 FOX
120 Dunaway Al MM1 E6 65 69 M
121 Brickous Greg OSC(SW) E7 82 87
122 Vetre Joe FTM3 E4 65 67 Weapons Control
123 Warren David MM3 E4 61 63 Jake, Precomm
124 Neally Charles STG1(SW) E6 76 79 Pat
125 Whitson Mark FC2 E5 88 90 G Gun Plot
126 Dones Manny OS3 E4 87 90
127 Plummer Buddy MM3 E4 90 92 After Engine Decom
128 Weitekamp Anthony STG1(SW) E6 88 92
129 Stephan Jeff RM2 E5 72 75 Recomm
130 Blair Robert IC2 E5 67 71
131 Schippers Harry MM3 E4 64 67 M&R
132 Marasco Joe DC3 E4 65 67
133 Sequeria John RM3 E4 65 67
134 Boorman Dennis SFM3 E4 67 68
135 Adams Lonnie SH3 E4 67 71 Laundry / Ship Store
136 Beyer Bryan GMM3 E4 85 89 MISSILE
137 Sanders Jim SM1(SW) E6 87 92 Where's "Cricket"?
138 Bangsberg Mark GMM3 E4 77 79 "Banger"
139 Smith Bill FC3(SW) E4 90 92 55B Persian Gulf '90, UNITAS XXXII '91
140 Bendel Rodger FTGSN E3 76 77 FOX gun director
141 Reese Ed IC2 E5 86 91
142 Sinclair Ronald EM3 E4 61 62
143 Quist William FTG3 E4 76 80 FOX "Leon"
144 Markle Kenneth MM3 E4 61 64 "Sye"
145 Mullin Jim EM3 E4 85 88
146 Smith Jack LCDR O4 67 68 Captain USN Ret
147 Faulkner Chuck FTG3 E4 76 79 FOX Gun Plot "Charlie"
148 Scholtisek Chad RM3 E4 89 92 Decom
149 Fogelstrom Harry HT3 E4 74 75
150 Foster John LT O3 64 65 Sonar
151 Rayson Robert MS1 E6 85 90
152 Pollard Ron RD1 E6 62 66
153 Barros Paul QM3 E4 82 85
154 Kernell Tim GMM3 E4 87 90 Missile House
155 Rogers Michael ET2 E5 81 81 OE looking for UNITAS XXII cruisebook
156 McKnight Randy BT2 E5 81 83
157 Nelson Jeff FTM2 E5 78 79 FOX
158 Amell Glenn TM3 E4 66 67 4TH
159 Davison Michael MM3 E4 91 92 ENGINEER AFT ENGINE ROOM
160 Scott Ennis BT1 E5 79 83 B frwd-aft firerooms Just updating and making a few corrections
161 Bowling Michael RM2(SW) E5 80 83 OC Radio
162 Hoover Jeff LT O3 88 90 FOX Fox
163 Thomson Warren OS E1 62 63 "Tom" OSCS ret
164 Boyd Edward MM3 E4 61 67 fwd engine rm.
165 Groves Bill BM3 E4 87 89 1ST permanent fresh air chit
166 Moore Dan RD2 E5 66 68 OI CIC
167 Hull Ed DS2(SW) E5 84 86
168 Clark Tom ETN3 E4 66 68 OE ET Shop Held Dahlgren record
169 Foli Dominic DSC E5 91 93 OD NTDS
170 Anderson Brian ET2(SW) E5 89 92 OE IFF, SPS-10, SPS-49 Looking for video of unitas cruise and fire that decomed ship...
171 Ross Bill BTCS E5 81 83 B 1 fire
172 James Thomas RD3 E4 61 62 O Radarman
173 Straw David FTM2 E5 76 79 FOX
174 Lopez Ernie RMCS(SS/SW) E5 76 78 OC Radio Shack
175 Choffel James B. OS2 E5 83 85 OI CIC
176 Mccord Kevin FC1(SW) E6 90 92 FOX 48C Radar
177 Walterhouse Winston RD1 E6 62 62 OI CIC
178 Terry Fred GMMC E5 75 78 WEAPONS Missile House Jack Daniels if you please
179 Miller Paul FC2(SW) E5 90 92 FOX 55-B Control room
180 Aday Doug ETR3 E4 65 68 OE Radar & IFF
181 Morgan Dan FC2(SW) E5 89 92 G Gunplot
182 Buffington Larry EM4 E4 62 65 E Battery Locker Sundown Kid
183 Steiner James DSC(AW/SW) E8 90 92 OD Out board of lower Combat (CIC)
184 Pecoraro Joseph QM3 E4 74 75 NAVIGATION
185 Baldwin Kelly CWO3 (RET) WO2 91 92 OE Electronics Spaces Served as EMO and was part of the Decom crew
186 Dunlap Todd EWCS E5 86 89 OW EW Equipment Room
187 Kaufman Shane AECM(AW/SW) E9 90 92 CMC CMC
188 Higgins Bill BT1(SW) E5 82 84 B #2 fireroom
189 Schadt Carl SK3 E4 86 87
190 Hall Rodger DK1 E3 62 64 1ST Outside Deck Ape
191 Barton ronald OS3 E4 73 76 OI C I C been many years guys
192 Culver David IT1(SW) E4 89 92 OC Radio Central Dirty D
193 Byfield Martin BT3 E5 90 92 BOILERS #1 FIREROOM/GAGE CAL
194 Dutton Pete MM2 E5 65 68 M Aft Engineroom
195 Barrett Roy Franklin LT O3 61 62 ENGINEERING Plankowner
196 Ewing John SK E4 72 75 STORES
197 Hudson Joseph GMGSN E3 77 80 G MT-51/ Sm.Arms Lkr.
198 Craig Franklin MS3 E4 81 84 S2 GALLEY ''CRAIGO''
199 Collins David GMM3 E4 87 90 MISSILE MSL Div
200 Polzin Ronald DCC E7 89 91 R Damage Control Central
201 Runge Dave MM2 E5 67 69 M After Engine Room
202 Krueger Brady RM2(SW) E5 86 90
203 Semanchik Marc EM3 E4 80 85 E EE01
204 Jones Scott FCC E6 81 86 CG FWD IC / Gun Plot
205 Reese Walter FTM2 E5 76 79 FOX
206 Greene Stewart IC3 E4 89 92 E
207 Khoury Tony MM3 E4 81 85 M Aft Engine room
208 Perez Eugenio BT3 E4 77 81 ENGINEERING Fire Room 2 "Gene"
209 Stanford Ebon STG2 E5 81 83 ASW Sonar
210 Fregeau Steve SK3 E4 76 79 SUPPLY SSC Below the Messhall
211 Hoehler Gregory RM3 E4 67 71 OC Radio Central
212 Walton Robert BM3 E4 85 86 1ST SLUSH FUND!
213 Schoenberger Jim GMM2 E5 77 80 G Missile House
214 Swallow Dave RM E5 67 70 OC Radio Central
215 DeLong Edgar LTJG O2 61 63 FOX Fire Control Officer Nucleus Crew
216 Smith Rod SKC E5 76 77 Supply Supply Office
217 Moore John LTJG O2 61 63 OI CIC CIC Officer
218 Bates Bruce SK3 E4 79 80 SUPPLY
219 Pacheco John BT3(SW/AW) E4 88 92 B #1 & #2 Fire Room
220 Nichols Frank RM3 E4 69 71 C Radio Shack Mid-East Cruise & NATO Cruise
221 Dixon Ron ET3 E4 77 80 OE UHF1, VHF
222 Hardy James EW1(SW) E6 91 92 OW CIC (retired in 1995)
223 Werling Bob GMT2 E5 82 86 AS ASROC MAA/Guard Force PO
224 Ray Don MMC(SW) E7 88 90 M NO.1 MMR
225 Brown Gene BT3 E5 60 62 B Fwd/Aft Fireroom
226 Larrabee William RM3 E4 68 70 OC Radio Central was known as "Bee"
227 Dye David QM3 E4 86 89 NX BRIDGE
228 Sherrill Robert FTG2 E5 73 75 FOX Gun Plot
229 Van Hook David FTM E4 76 78 FOX 55B Radar
230 Miess Charles ET3 E4 62 64 ET Shop, CIC
231 Petty Danny OSCS E8 80 83 OI CIC retired to Fredericksburg Virginia
232 Le Doux Marc OS2 E5 80 84 OI CIC
233 Mcgowan Kelly ( MAC) EM3 E4 76 78 E All over was called Mac by all who new me
234 Dressler Carl BT3 E3 73 74 B Fireroom Recom. Plank Owner
235 Bragen Robert BT3 E4 82 85 B #2 fireroom
236 Duffy David MM3 E4 79 82 M EMO2 #1-Polish/#2-Performance
237 Maddox James BMSN E3 62 64 First forward bosun locker
238 Zapoli Fraser IC2 E5 81 83 E Fwd IC/ Everywhere AKA "Zap"
239 Moyer Larry RD2 E5 63 65 OI Upper&Lower CIC
240 Pierce Donald "Scott" GMM2 E5 60 63 Weapons Missile House
241 Balboa Juan LCDR O4 89 92 NavAdmin
242 Kenney Charles D. LT O3 90 92 SUP Supply Officer Decommissiong SUPPO
243 Critz Gerald EN1 E6 75 78 A 3 M coor.
244 Moore David QM3 E4 68 72 N Bridge
245 Ellershaw Patrick FC E4 89 92 Fox Missle Plot
246 Barnhart Jim MM2 E5 64 67 M Main Control
247 Millsap Donald SR E1 61 62
248 Kephart Bruce QM2 E5 60 62 Navigation Bridge-Charthouse Plank Owner
249 Baxter James CO O6 65 67 CO
250 Stephens Michael DC3 E4 86 90 R HT Shop Persian Gulf 87-90
251 Bjur Daryle PN1 E4 70 72 Nav Ships Office Last man off on decom crew
252 Refermat Robert GMCM(SW) E8 81 84 AS ASROC Command Career Counsler
253 Gillis Terry SMN E2 66 67 First deck hand
254 Duncan Dennis FTM2 E5 74 78 Fox 55B #2
255 Thomas Raymond SKC(SW) E7 88 92 S1
256 Rennaker Jason RM E3 89 92 1ST Deck
257 Rosen Mark RD3 E4 65 66 OE CIC
258 Norfleet Gregory FC E7 88 91 Fox 48C radar
259 Trowbridge Bob GMG E3 77 79 G Greetings all, chipper
260 Trummer Terry GMM3 E4 88 89 Missile
261 Lambert Patrick GMG2 E5 79 81 G 5
262 Petry Donald BM3(SW) E4 89 91 1ST bridge/main deck
263 Bradley Joseph BT2 E5 81 83 en boiler rooms oil shack
264 Stiffler Wes EM3 E4 77 81 Fox
265 Jackson Bryan IC3 E4 87 91 E Fwd IC What a ride
266 Schibik Chris BT3 E4 89 91 Boilers #1 Fireroom
267 Wieman George B LTJG O2 75 78 MPA ENGINEERING
268 Reeves Robert MS3 E4 89 92 supply jack of dust ,dcpo glad to have met you all!
269 Vias Rafael OS3 E4 90 92 OI
270 Fetty Cecil DC3 E4 61 63 R
271 Crawford Nicholas YNSN E3 91 92 X Ships Office Present for Decommission
272 Jennetten Timothy ET3 E4 84 88 OE ET Shop
273 Capriotti Michael DC1(SW) E3 91 92 Repair DC Central
274 LeBlanc Mark SK2 E5 85 89 Supply Storekeeper
275 McCreight James (Mac) RM2 E5 73 75 C MPC
276 Combs Norm BTC E7 63 66 B Firerooms
277 Cribb William A. BT3 E3 60 62 B Foward Boiler room Original Plank owner
278 Boyd Larry FTM1 E6 84 85 Fox 55B Radar Room
279 Stepp David RM2 E5 75 78 C RADIO CENTRAL
280 Matthews Robert MM E1 88 90 M Main Control
281 Maroon Peter FTM1 E6 79 81 Fox AN-SPG/55B Radar
282 Delgado Mike MM E4 75 79 M After Engine
283 Meehan Danny D. SM3 E3 66 68 Navigation Signal Bridge Retired USN 1987 as SMC
284 Cox Gary MM3 E4 66 68 M engine room aft
285 Melick Gene DK2 E5 67 68 Supply Disbursing Office Request Reply fr S
286 Wastella Brian SN E3 69 71 first deck
287 Diffin Robert BT2 E5 73 74 B Forward Fire Room
288 Luthman Michael OS3 E4 80 84 OI CIC
289 Ledbetter Toby PN2(SW) E5 85 89 N/X Personnel Office Lieutenant USNR (2003)
290 Whitesell Tom ETN2 E5 69 72 ET Radio & Auxillary
291 Disbennett Doug EW2 E5 85 86 OW EW Equip room/CIC
292 Somogyi Rick FC1 E6 82 86 FOX 55B RADAR
293 Keeney Frank GMM1 E6 79 81 4th Missile House
294 Wright Harvey SH3 E4 81 85 S3 Barborshop/ShipStore
295 Behme Eugene MM2 E5 78 82 E EM02 Re-entering information
296 Hodgson Patrick EW2 E5 81 83 OI/OW ECM 5/CIC
297 Adams Bill RM2 E5 79 83 OC Radioqrk
298 Rupert David BT2 E5 77 82 B 1&2 Fire Oil Lab BTC USN Retired Dec 1999
299 Jewell Joe MMC(SW) E7 83 88 M/A&R EMO2/A-DIV
300 Lawrence John RM2 E5 78 81 OC RADIO CENTRAL
301 Wright Darrell BT3 E4 74 78 B Aft Fireroom
302 Cook James FTC E7 60 62 Fox ANSPG55
303 Whitman Lawrence MMC E7 78 89 M M & A Divisions 2 tours onboard 78-81 85-
304 Wofford Woody MMC E7 66 68 M Aft.Eng. Room
305 Skinner Jeff BM2 E5 76 80 1st Helo/Rig Capt. Hammerhead
306 Linton Tony FTM1 E6 76 81 Fox AN-SPS 48C
307 Hileman Alan EM3 E4 80 83 E Electric Shop
308 Berg Scott DS2(SW) E5 87 90 OD Data Systems Center
309 Rieker Jr. David FN E3 85 86 A
310 Howlett Terry MM2(SW) E5 87 91 M After engineroom/Log ESWS 18JUL90
311 Whitt Gene FTM1 E6 61 62 Fox An/SPG-55
312 Benjamin Michael GMG2 E5 73 76 G 5
313 Russell Bruce BT3 E5 68 69 B Aft. Fireroom
314 Rogers Don BT3 E4 68 72 B aft fireroom
315 Engle David FC2 E5 88 91 FOX HARPOON, 55B,GUNPLOT
316 Comstock Jeff SA E2 77 78
317 Owens Michael BT3 E5 87 89 B #2 FIREROOM looking for past friends!
318 Gifford Charles BT3(sw) E4 87 92 B 2 fireroom gif
319 Breest Richard RM2 E5 79 81 OPS Radio QRX when you can QSO.
320 Dolhay Scott EM3 E4 83 87 E Main Engine room
321 Jopson Alan IC3 E4 89 92 E IC Shop Thanks for the memories
322 Vanhorn Jeff EM3 E4 85 87 E electrical shop
323 Saucer Ken DS2(SW) E5 91 92 OE NTDS
324 Dixon Stanley BM E3 75 77 H Laundry Became Ships Serviceman75
325 Schmidt Gary OSSN E3 86 89 Combat & O1 level doin' fine
326 Moore Noell FC2 E5 83 87 Fox 48 Radar
327 Krugel Stephen MM3 E4 75 80 M #2Engine room / Log Served as Catholic Lay Le
328 Root Michael GMG2 E5 73 76 G 5/54/small arms
329 Cremeans James RM3 E4 76 78 Radio Shack
330 Rastellini Glen FTM E4 74 77 FOX Missile Plot
331 Adams Tony MM1(SW) E6 80 85 M #2 Engine Room
332 Stutz Robert MM2(sw) E5 85 89 M,A #2 Engineroom
333 O'Dell Jerry GMM2 E5 63 64 5"54 Gun
334 Dorn Brian STGSN(SW) E3 88 91 Weapons Sonar, SSDF, MK 111 SSDF MEFEX
335 Nickerson Arthur FTM2 E5 61 64 fox radar room(radar 5)
336 Bondi Noel IC1(SW) E6 85 90 E Forward IC
337 Dickerson, Jr. Robert EM2 E5 60 63 E Electric Shop Prize Crew and Plank Owner
338 Jordan Kevin MM3 E4 84 87 M 1-440-975-8782
339 Dolhay Scott EM3 E4 84 87 E Main Engine
340 McIntyre Robert SK3 E4 89 92 S1 GSK-SUPPLY SUPPORT
341 Barnes Dan FT3 E4 70 71 Fox
342 Wells Jim LTJG O2 63 64 OI/N CIC/Bridge CICO / Navigator
343 Mahar Jack BT3 E4 61 64 B aft boiler room plank owner
344 English Bill OS2 E5 70 71 OI CIC Retired 11/93 OSCS(SW)
345 Sarka Kenneth ET3(SW) E4 87 91 OE XMTR Room
346 Matulewicz Michael STG2 E5 81 83 AS
347 Bailey Gerald EM1 E6 76 79 e
348 Louden William "Bill" SN E3 64 65 ET ET Shop
349 Elam William "Bill" MT3 E4 61 63 Weapons Missile House
350 Traylor Thomas MM E4 72 73 M #1 Engine Room
351 Burke John BT3 E4 65 66 B Fire Room
352 Montoya Jim RD2 E5 63 66 CIC CIC
353 Maurer Randy OS E5 88 92 OI CIC left after fire
354 DeRosia Robert STG2 E5 72 76 "Roseman" Recom Plankholder
355 Powell David R MMFN E3 76 80 #2 engineroom exhaust fans on
356 Poole James FN E3 89 91 1st Maindeck
357 Kuncken Art BT3 E4 73 74 B Firerooms recommissioning 73 in PA
358 Mase James STS3 E4 63 65 as sonar
359 David John FTM3 E4 62 64 Fox Missile Plot
360 Bazar Richard CS2 E5 71 73 S2 Galley "shadow" Night Baker
361 Sayles Ron FC3 (SW) E4 88 89 G Gun Firecontrol
362 Armstead David OS1 E6 90 92 OI CIC
363 Barkley Robert OS3 E4 81 83 OI Combat
364 Logue Fred FTCS E8 70 71 fox Weapons system
365 St. Germain Peter GMMC E7 69 72 Second Gun/Missile
366 Ross Fred MM3 E4 68 70 M Foward Engine Room
367 Fitzgerald Robert FM E3 84 85 E
368 Walker Vincent SH E4 85 89 Supply BarBerShop!
369 Bennett Robert EN E5 76 79 A Aft Diesel
370 Bannerman Robert OS3 E4 83 87 OI CIC
371 Greer Timothy FN E2 84 86 R Machine Shop
372 Graham Chuck BT3 E4 70 72 B aft-fireroom #2B-R welsiks prison
373 Gassmann Jeffery DC E3 91 92 R ENGINEERING ON DURING FIRE AND DECOM
374 Huffman Richard BMSN E3 89 92 1ST DECKHAND BRIDGE THE GREATEST EXPERIANCE
375 Duvall Michael RM3 E4 69 71 OC Radio Room
376 Moebus Mark ET3 E4 82 86 OE ET shop
377 Dougherty James RM2 E5 61 62 radio central Assigned as nucleus crew
378 Reed Kenneth MMC E7 88 92 M Aft engine/Main Cont Great Crew!
379 Caudle Randy MM3(SW) E4 86 86 M Main Control MM1 in reserves now
380 Burger Robert STG2 E5 69 71 Fourth Sonar
381 Frank Jeffrey BM3 E4 87 90 Deck all over
382 White Greg JO3 E4 86 89 NX CCTV
383 Beamon Marcus IT1 E6 88 91 OC Radio Central
384 Yates Michael LT O3 86 90 Fox
385 Hall Ronald FTM3 E3 62 64 Weapons Missile House
386 White Lawton BT3 E4 77 80 B #1 & #2 Firerooms
387 Fuller Franklin MM3 E4 89 92 M A DIV, EM02, EM01 I still remember 22 FEB
388 Horner Thomas DC-3 E4 68 70 R chemical warfare loc
389 Chasteen Jimmie L. BTFM E3 60 64 B after fire room plankowner
390 Awad Alfonso BT3 E4 60 64 B after boiler room plank owner
391 Ball Robert (Bob) RD/ET E4 65 67 Operations CIC/SPS37 radar room
392 Troutman Butch BT3 E4 84 87 B Both Firerooms
393 Donegan Jeff OS2 E5 86 89 OS C.I.C.
394 Schmidt Allyn CWO2 WO2 90 92 Engineering Main Plant
395 Dorsey, Jr. Donald S. STG3 E4 72 77 U All over Duck
396 Elam William RM2 E5 61 62 Communications Radio Room I was one of the 1st crew
397 Julian Robert BM1(SW) E6 87 90 1ST entire ship
398 Smith Shawn MM3 E4 84 87 M main control
399 Boguslawski Walter CSCM E9 73 75 H Galley
400 Coonce Gene OS3 E4 89 92 OI CIC Thanks for the memories
401 Sanchez Raymond ETN(SN) E2 73 74 ET
402 Bushnell Bob SFP-3 E4 60 64 R Shipfitter Shop
403 Addy Lawrence OS2 E5 80 85 OI CIC
404 Chuck Engel DS2 E5 78 79 OE NTDS Philly Shipyard
405 Ed Davis DS2 E5 78 79 OE NTDS Great duty!
406 Scheimann Kirby Cay GMG3 E4 76 79 GMG Mount 54 Greetings Shipmates, Trip
407 Bell Larry SN E3 67 68 1st Laundry
408 Jensen Dave FTM2 E5 69 71 Fox Weapons Control Great Med & N. Atl Cruise
409 Reinke Dennis BT2 E5 68 71 Engineering Aft Fireroom
410 Payne Tracy GMM2 E5 85 88 Missle Missile House
411 Hicks Tim GMT E4 76 79 AS ASROC
412 Colvin Chuck RMC E7 75 78 OC Radio
413 Hoover Dennis FTGC E7 72 75 Fox Recommision
414 Stephens Michael DC3 E4 86 90 R HT SHOP/DAMAGE CNTRL Persian Gulf War
415 Sarrazin Roger PN3 E4 67 68 Nav Ship's Office "Frenchy"
416 Jett Lee SM2 E5 76 79 C Signal Bridge Know anything about SNARR
417 Bushnell Robert SF E4 61 64 R Shop Bickel's Right Hand Man
418 Houlette Craig PC2 E5 90 92 NX Post Office Mail Call
419 Ramsey Joseph DC E3 62 64 dc damage control
420 Bishop Neal FTM2 E5 67 71 3RD WEAPONS CONTROL
421 Wakefield Carey FC3(SW) E4 90 92 G Gunplot/Foward IC UNITAS 32 / Where's Fab?
422 Kiep Ed ETN3 E4 66 68 OE Anyone remember Subic Bay
423 Rodarmel John HT3 E4 84 87 A/R HT Shop
424 Kelley Michael QM3 E4 87 91 NX Bridge Loved that bridge hooah!
425 Evans Troy OS2 E5 86 89 OI CIC
426 Doucet Douglas BT E3 83 87 B Fireroom #1
427 Becker Herb GMG E5 72 76 G Mount 51
428 Cass Dean E. MM3 E4 61 62 M Aft. Engine Room Plank Owner(8 April 1961)
429 Patton Joseph STG3 E4 91 92 AS Sonar Decom crew
430 Morris Stiffon YN E4 82 84 Ship's Office Greg
431 Morris Kent SK E3 83 87 1st Supply K-MO
432 Franklin James SM3 E4 80 84 OC Signal Bridge
433 Martin Charles GMM1 E5 60 61 Missile Launcher
434 Marben Ron MR3 E4 65 67 R
435 Pollard Ronald RD1 E6 62 66 OPS CIC
436 Kaelin Will SR E2 85 86 Deck Supply Hold Famous U/A
437 Kempf Jeff MS2 E5 74 78 Supply Galley, Officer Mess Looking for MSSN Mose
438 Rosa John MM3 E4 82 84 M #2 engine
439 Broussard Frank BT3 E4 90 92 B No 2 Fireroom
440 Purdy Bret BM3 E4 84 85 1st Deck
441 Gamble Daniel BT2 E5 90 92 B #2 Fireroom Hotter Than Hell
442 Smeall Rodger Radarman E5 64 67 OI CIC
443 Johnson David FC1(SS) E6 84 88 Fox Missile Plot
444 Cherry Lynn EN3 E4 64 64 A Emergency Diesel Gen
445 Jordan Wayne GMG1 E6 70 71 2nd 5/54
446 Kincaid Tommy YN3 E4 69 71 Engineering
447 Doud Dale MM2 E5 60 63 Engineering A-gang
448 Schallon Ronald BM3 E4 84 87 1st Main Deck Paint Locker "Daze"
449 Verkest Michael RD3 E4 66 68 OI CIC
450 Marske Gary QMC E7 72 77 N Bridge USN Retired 1984
451 Ormsbee Michael ETN3 E4 70 70 OE Radio Central
452 Seiller Nelson (Butch) MM2 E5 66 70 E AFT ENGINE ROOM
453 Scarbrough Ivan IC2 E5 76 79 E Forward IC / GM G FC Anyone seen Jose Garcia?
454 Fryer Keith MMFN E3 92 93 M aft eng room
455 Campanella JR Martin RD3 E4 69 71 OI CIC
456 Doyle Shannon OS1(SW) E6 82 85 OI CIC
457 Rogers John SH E3 66 68 Supply Shipstore
458 Greensmith Ronald BT3 E4 62 66 B FWD&AFT BOILERROOMS
459 Mills Don MM2 E5 79 84 A,M Fwd. Engine room
460 Mannix John J. RM3 E4 61 63 Ops Radio
461 Marcotte Gary LT O3 86 90 M,A,E Division Officer
462 Earl Luke FC2(SW) E5 88 92 Fox SPS-48
463 Bush Eric LT O3 83 85 M Main Engines
464 Dutton Granville HM E7 72 74 Nav sickbay
465 Hawkins Dave ET2 E5 89 91 OE Radar Room Twidgets Rule
466 Eicher Bruce BT2 E5 74 77 B FWD Fire Room
467 Evans Dan MR3 E4 73 75 R Mach./H.T. shop recomm. plank owner
468 Woodruff Roy HT2 E5 77 80 DC Machine Shop Woody
469 Castrello Tony HM3 E4 85 87 NX sickbay
470 Sweeney Bert HT2 E5 85 88 R HT Shop
471 Nelson Mel ETN2 E5 73 77 E HF Transmitters Comm Work Center Spvsr
472 Balck Doran SMSN E3 61 63 Navigation Signal Bridge Plankowner, Cuban Crises
473 Bursch Wayne FTM2 E5 76 79 Fox 55B, Harpoon
474 Dalton Frank LT O3 83 87 OI,E,1st,NX First Assignment
475 Page Raymond SN E3 73 75 H Plank Owner
476 McKnight Warren STG2 E5 70 72 ASW Sonar
477 Hill James Scott BT2 E5 85 87 B 2fire
478 Korpi James PC2 E5 66 70 Nav Post Office none
479 Anthony Damon QM2(SW) E5 86 89 NX Bridge
480 Oeser Mark K. MM1 E6 61 64 M #2 ER, A gang, #1ER Plank owner
481 Cowie George RD3 E5 60 62 OI CIC Plankowner
482 Waterman Ron YN1 E6 77 78 X Ships Office Best Ship Ever
483 Morin Brian SHSN E3 90 92 Supply Barbershop, store RIP SB & CW, Unitas
484 Bailey Andrew STG3 E4 87 90 AS
485 Lewis Jeremy BM2 E5 85 86 1st BM2 while onboard
486 Martin William BT2 E5 73 77 B Fwd Fireroom
487 King Edward PC3 E4 79 83 N/X Post Office
488 Kuehl Thomas MM3(SW) E4 86 89 M 1 main Disabled vet after 17yrs
489 Christian Wayne MS2 E5 81 84 Supply Galley "CHRIS"
490 Beckett Rob FC1(SW) E6 85 89 G Gun Plot
491 DePalma Richard SFP2 E5 64 68 R Ship fitter shop
492 McHugh John MS E3 75 77 supply supply
493 Hunt Howard BMSN E3 87 88 1st
494 Ellingson J STG3(SW) E4 87 91 AS sonar
495 Sisco Allan SKC E7 72 75 S1 Command Career Couns Retired 1980 SKCS E-mails
496 Jordan Kevin MM3 E4 84 87 M Aft Engine room
497 Zito Mark FCC E7 85 87 G Gunplot Retired Feb 06 as a CWO5
498 Stamback Thomas MM3(sw) E4 87 92 A A/C&R
499 Jeffries Brian OS3 E4 87 88 CIC
500 Akin Mike SM2 E5 69 72 Signal Bridge
501 Peelman Norman MM3 E4 86 90 A Never where I wanted Best time of my life...
502 Roberts David FTGSN E3 69 72 Fox Gun Plot 3\ N.Atl,Med,Carib,Decom 72
503 Stevens Duane ET3 E4 84 88 OE OEO1, OEO3
504 Shaw Murphey STG2 E5 62 64 ASW Sonar Room
505 Grabarek Robert LT O3 82 85 R/DCA/NAV
506 Russell Louis BTCM E9 86 91 B Engineering
507 Kiarulff Peter OSSN E3 82 84 O.I Cold, Dark Place A.K.A "Boris"
508 Wright Marc EN2 E5 83 86 A
509 Graham Roger C BM E3 61 61 UNK UNK put ship in com.1961
510 Tomlin Michael HT2(sw) E5 90 92 R DC central
511 Yeretsky Michael STG3(SW) E4 90 92 Sonar
512 Vandergriff Michael MM1(SW) E6 77 80 M Aft Eng First Ship
513 Adams Charles H. FT3 E4 61 62 Fox Mk 63 Radar room commissioning crew DLG 12
514 Walker Phillip MM E3 90 92 Engineering EM01&EM02 "HELL" Some fires never go out
515 Herod Jimmy BT3 E4 68 70 B Aft Fireroom
516 Savant James STG2 (SW) E5 86 90 AS Sonar
517 Hinkle Michael MM2(SW) E5 90 92 M div EM01 & EM02
518 Kessman George G. SM3 E3 61 62 Signalman/Navigation Bridge
519 Cumbie Chris DC2 E5 91 92 Repair
520 Morgan Donald DCC E5 90 92 REPAIR
521 Paquette Joe LTJG O2 77 79 Engineering Engineering M-Div Officer, MPA
522 Walton John RM E4 71 74 OC Radio
523 Schreiber Steve ET2 E5 81 81 OE
524 Popiela Dennis LCDR O4 86 88 Weapons
525 Haley David MM2 E5 85 90 M Fwd & Aft Engineroom Pyscho
526 Gorzelany Ed HT3 E4 77 79 R Welding Shop
527 Eckleberry Robert RM2 E5 78 81 Radio Radio Shack
528 Harrod Kenneth STG2 E5 62 65 ASW
529 Hopkins Timothy DC1(SW) E6 91 92 R DC Central
530 Brown Curtis MM2 E4 85 90 E 1 and 2 engine
531 Behrle Robert GMT2 E5 77 81 AS ASROC Nick Name Milt
532 Mike O'Leary ETN2 E5 73 75 E HF XMTRS
533 Richards Greg MM E1 73 75 Engineering Engine RM2, A-Gang
534 Schaffer John MM2 E5 76 80 #1 Engineroom
535 Morse Greg OS2 E5 83 87 OI CIC
536 nicholson paul jay EM2 E5 80 83 E E- DIVISION SHOP
537 Lopez James STG2 E5 82 85 AS
538 Bartelt Ed TM3 E4 60 62 ASW TORPEDO DECK PLANK OWNER
539 McCurrach William BT2 E5 79 82 B Firerooms
540 Kenneth Fields FC3(SW) E4 86 89 Fox Missile Plot
541 Fields Kenneth FC1(SW) E4 86 89 Fox Missile Plot
542 Coville James ENG E3 63 65 A All auxiliary mac. Duty-#2 eng. rm throttles
543 Hatcher Robert GMG3 E4 88 91 1st & G deck and gun mount sup? mario, mike, bryan
544 Hopgood James BM2 E5 80 84 1ST boat deck awsome time
545 Pearl Glen SH2 E5 61 63 Supply ship store-laundry ret'ed 1085 as SHCM
546 Herrera Roman TM E5 91 92 AS ASROC Where is Tito / Hooker
547 Dickherber William ET1(SW) E6 85 87 oe
548 Murphy Michael Gene QM3 E4 81 84 Nav Bridge
549 Hawkins Jeffery PN3 E4 81 85 N/X Personnel Officce
550 Gilbert Dan MS3 E4 87 91 Supply Galley
551 King Jimmy MM3 E4 88 91 M Main Control/Upper L IT WAS A WILD RIDE
552 Diamond Marshall ET2 E5 85 86 OE OEO1
553 Padgett Tim "Jets" OS3 E4 70 71 OI CIC shipmates drop me a line
554 Diener Ken SK2(SW) E5 87 91 S1 Supply
555 Young Michael MM3 E4 90 92 A everywhere better known as youngster
556 Leggett Gregory QM2 E5 73 76 N Bridge
557 Thomes Howard EM3 E5 61 63 Engine Room
558 Stewart David IC2 E5 66 69
559 Thurmond W. BMSN E3 88 91 1st
560 Higgs Warren EM2 E5 76 79 E Electric Shop
561 Fulwider Dennis MM2 E5 74 77 M Main Control, Aft en
562 Wallace Joseph YNC(AW) E7 72 74 Admin
563 Houck Rick FTM1 E6 80 82 Fox 48C Radar
564 Fuller John LCDR O4 74 76 Supply
565 Boling Chris FC2(SW) E5 90 92 Fox Gun Plot
566 Burnham Jon STG E5 85 87 Weapons Sonar
567 Roy Robert MM1 E6 85 88 Engineering
568 Davidson Jeff SM3 E3 87 90 Comm Haze-gray and underway
569 Meyer Daniel LCDR O4 85 87
570 Hunt Clifford Don SK3 E4 62 66 Supply
571 Morrison Tim SN E3 62 64 1st
572 Mccluskey Jerry MSSN E3 85 87 Supply
573 Applegate John MM1 E6 82 87 M
574 Kasten Les RM3 E4 61 63 Oc
575 Cruse William CS3 E4 64 65 Supply Love to here from anyone
576 Scaglione Robert BT3 E4 60 63 B Plank owner -cuban crisis
577 Rhoades Dewey NC1 E6 78 80 X
578 Paluh Richard a. FN E1 77 80 E
579 Jerry Stone DS3(SW) E5 90 92 Ops
580 Willis John ETR3 E5 62 63 Oe
581 Byers Bill OS1 E6 66 68 Oi
582 Pulver Daniel SF2 E5 69 70 R
583 Ryan Bernard LTJG O2 60 62 Deck force Plankowner
584 Zeiske Frank RD 1 E1 63 66 Oi Zeke
585 Weiss Earl MS3(SW) E4 89 92 S2
586 Kimble Kenneth MM2 E5 81 84 A Main Control
587 Jesse Brian STG2 E5 80 83 As Best years of my life.
588 Herig Douglas GMM E4 64 67 Weapons
589 Osborne Thomas MM E6 86 90 Amb
590 Jones Ulyesses OS E5 80 81 Oi Unitas cruise (osc grimes
591 Heika Jeff BM2 E5 84 88 1st
592 Ogden Richard BT2 E5 64 68 B
593 Aloe Wil IC3 E3 62 64 E
594 Brooks larry BT2 E5 64 68 B
595 Phillips Robert MM1(SW) E6 86 92 M Served 6 yrs. up to decom
596 Carpenter Russell RM2 E5 81 83 Oc
597 Stevens Pal GMT1 E6 77 81 As
598 Suprayitno Edi FTM2 E6 80 80 Ina Shipyard
599 Mckean Jason GMM3 E4 90 92 AS Csv1/csv2
600 Hardy George BM 3 E4 64 66 1st
601 Byers Bill RD1 E6 66 70 Oi 3 hole in ones
602 Foxworthy Wallace (Wally) BTFN E3 64 66 B Supervisor bt1 vanlue
603 Tombrello Michael SN E3 89 92 1st
604 Wiley John DC3 E4 86 88 R Ht/dc they split the rate
605 Rondero Joshua E6 89 91
606 Felice Hank ETR2 E5 72 74 E
607 Smith Dave FCCM E9 89 92 Fox Decomm crew
608 Whitaker Gary DS2 E5 76 80
609 Lumpkin Robert FTM2 E6 62 65 Fox
610 Holley Marvin EW3 E4 88 92 Operations
611 Millican Ronald STG1 E6 66 68
612 Terry Culbertson BT3 E4 87 91 B
613 Culbertson Terry BT3 E4 87 91 B
614 Dudas Dick ETN3 E4 64 66 Retired ibm 1991-ok at 63
615 Eugene Behme MM2 E5 78 82 M division
616 Thompson Scott MR2SW E5 90 92 R
617 Batten Rodney IC1 E6 85 90 E division
618 Smith Terrence SN E3 87 89 1st
619 Kaufman Bill ETR E4 64 66
620 Martin Teddy YN3 E4 67 68 Weapons
621 Brad Craver YN3SW E4 85 89 Nx
622 Fields Darrell BT3 E4 86 88 E
623 Hallmark Dave CWO WO4 80 83 Fox Good co
624 Blakely Bob BT 2 E5 64 66 B 6911 centry farms dr. selton, pa.
625 Lacy Dean MM3 E4 81 83 M
626 Graves Brian BT3 E4 73 77 B
627 Mccray Henry QM2 E5 79 83 Navigation Qm3 mccray aka big mac
628 Maitland William FTG E4 67 69 2nd
629 Guidry Randy MMFN E3 80 84 M
630 Brown David MM1 E6 80 85 Mdiv
631 Piatt Bob FTG2 E5 84 89 G
632 Fye Philip FTM2 E5 73 76 Fire control Survived 2 collisions
633 Smith Jeffery FTMSN E3 75 79 Fox Smitty
634 Tomlin Michael HT E5 90 92 R
635 Keckler Mike SH E2 80 83 Supply
636 Bettinger Edward E. CS 3 E4 61 64 Supply Nay award
637 Lacey Donald SN E3 84 87 1st Now retired qm1 (sw)
638 Nummerdor Roger FTGSN E3 65 67 Second
639 Voress Bill SMS E4 64 66 R
640 Loftus William (bill) ET2 E5 88 90 Oe Iff tech
641 Kelley Johnny EW2SW E5 90 92 Ow
642 Griffin Joe IC3 E4 84 87 E
643 Smith Stewart EW3 E4 86 87 Operations
644 Knowles Douglas STG3 E4 69 70 Asw
645 Shoup Steve SK3 E4 66 68 Supply Westpac tour
646 Luckett Sam OS3 E4 75 79 Oi Lucky luckett
647 Ferrell Calvin FTG3 E4 70 72 Weps
648 Phillips Robert MM1 SW E6 85 92 M My best years in the navy
649 Brady Patrick LT O3 69 71 Cc
650 Moncus Phillip FC1SW E6 83 87 Fox Updated e-mail address
651 Waddell Jack LT O3 60 62 Oe Plankowner
652 Petrie Robert DC2 E5 68 69 R
653 Atchison Nate GMT2 E5 73 77 U Nickname big "a"
654 Johnson Dennis E. CS E3 60 64 Supply Ney award winner
655 McClinchey Greg GMG2SW E5 86 89 G
656 Ehrich Tim MMFN E3 72 74 R
657 Parker David EMFN E3 83 85 Electrical
658 Johnston Frank MM1 E6 73 76 Agang Survived 30 knot thorpe
659 Moran Thomas FTM1 E6 64 68 Fox
660 Reyes Rodolfo "rudy" MS3 E4 89 92 Supply
661 Gizzi Eugene (Gene) RD E4 68 69 Radarman Bandleader \
662 Parker Spencer FTM E3 72 75 Fox Recom plankowner
663 Howlett terry MM2SW E5 87 91 M Earn esws
664 Tate Clinton RD3 E4 60 64 E Top secret clearance
665 Chretien Al OS2 E5 77 81 OI Nickname big al
666 Hylman Kenneth E3 89 92
667 Andres Emilio MM3 E4 81 81 M Unitas xxii
668 Loftis Charles R HMC E7 68 71 N
669 Stripe Kerry BT3 E4 82 85 B
670 Altier Jeff DK2 E5 79 81 Supply
671 Goode Larry BT3 E4 73 74 B
672 Davis Jack ET1 E6 61 63
673 Lindsay Don MT3 E3 61 62 2nd
674 Scherl Chuck ETN2 E5 68 69 Oe
675 Eberhardt Bradley HM1SW E6 91 92 Admin
676 Paul Alan BT1SW E6 88 92 B Decom
677 Strausburg Brad STG3 SW E4 88 89 As
678 Maiura Jaysen EM E3 90 92 E
679 Crain David MM2SW E5 85 89 M Miss the sea
680 Fitzgibbons Jim STGCSW E7 85 90 As
681 Hudson Kenneth MM3 E4 82 86 Mdiv
682 Boehner Norval MM3 E4 66 67 Eng
683 Janney Dick FTM2 E5 61 64 Fox 1 yr. missile school
684 Carr William BT3SW E4 90 92 B
685 Kloka Nicholas ST1 E6 72 75 As
686 Smith Tyrone BT1SW E6 89 92 B Snipes rule
687 Nelson Edwin LT O3 61 63
688 Holcomb Mel MM3 E5 65 68 M
689 Lemire Robert (bob) MM E2 64 67 Eng My cigar in coffee pot
690 Holtmann Michael FTM1 E6 76 81 Fox
691 Welch Ronald SF3 E3 70 72 Rep
692 Pollock Jim OS2 E5 85 89 Oi Still droppen anchor!!!!
693 Wehrli Doug MM2 E5 75 80 M
694 Matt Gilliland FN E3 90 92 Repair
695 Rinehart Bruce FTCS WO3 73 78 Fox
696 Butera Frank BM3 E4 75 77 H
697 Bollo John ETN2 E5 63 64 O
698 Blethen Bob FTGSN E3 67 71 2nd Still have my "zippo"
699 Dopler David STG2SW E5 90 92 As
700 Quaglia John FC2 DVSW E5 89 92 Fox
701 Bratsch Del BM2 E5 64 66 1st N/a
702 Stevenson Edward RM2 E5 89 92 Comm
703 Smith Edwin BT3 E4 66 68 E
704 Kuhner Dave MM E3 90 92 M
705 Hicks Steven SMSN E3 80 84 Fox
706 Seitz Mark QM E4 75 79 Nav
707 Schultz Edward (ed) RM3 E4 61 61 Oc Plankowner/retired lt ldo
708 Kirk lee RM3 E4 60 62 Communications Plankowner
709 Leonard Jeff SN E3 91 92 1st Never forget unitas32!
710 Ballard Michael MM2SW E5 90 92 Aft-ER
711 Fresh Brandon FN E3 91 92 B Plankowner shellback orde
712 Rogers Pierce RD2 E5 70 71 Oi
713 Wilson Bryant GMG2 E5 86 88 G
714 Verkuilen Scott GMM3 E4 72 77 G Recomm plankowner
715 Fairbanks Joe OS2 E5 74 77 Os
716 Zielinski bob QMCSW E7 85 89 Nx
717 Haack William GMT1 E6 72 75 U
718 Raybuck Jacob (jake) RM2 E5 73 76 Mpcradio central Plank owner - 3/17/73
719 Miller Royal HT2 E4 89 93 R
720 Carson Joe BMSN E3 73 75 H
721 Gilbert Danny MS2 E5 87 91 Supply
722 Poehler Joseph BT2 E5 66 69 Enginering
723 Coan William OS2 E5 89 91 Oi Aic 0319
724 Meredith Patrick GMM E4 76 79 Weapons dandy don meredith
725 Robert Inman GMG2 E5 76 79 G
726 Baker, jr. Richard BTC E7 73 76 B
727 Douglas Robert l. FTSN E3 60 62 Should have stayed
728 Gelo francis SK2 E5 70 72 Supply Nato n a cruise
729 Trent Vern MM3 E3 73 74
730 Barcia Tony RM3 E4 76 77 Comm Member of dirty d crew
731 Burwell David MMFN E3 90 92 M
732 Stewart Darin BT3 E4 87 90 B
733 Marley Patrick RM E3 78 79 Ops
734 Wolfer Lee STGC E7 88 88 As Tad (persian gulf cruise)
735 Moore Bruce STG2 E5 83 87 As
736 Keeney James SN B3 61 64 Nav
737 Johnson Leif ETN2 E5 77 80 Oe
738 Carter John E3 74 75 Deck
739 Cole Tony LTJG O2 68 70 B&M
740 Panyard Michael RM3 E4 90 92 Comm Unitas32! greatest cruise
741 Mayo,jr Johnnie BT3 E4 61 64 Plank owner,uss dalhgren
742 Wallace Kevin PN3 E4 86 89 Nx
743 Peery Mike SN E3 64 66 First Pinstripe
744 Williamson Russell QM3 E4 80 85 Nx
745 Halmagee Doug BT E3 65 68 B Anaheim CA
746 Piverotto John ETN3 E4 65 67 Oe
747 Lucia Deal GMG E4 80 83 Fox Party on
748 Dragon John RD3 E4 62 64 Oi
749 Hughes J. David FTG2 E5 79 83 Foxg
750 Lyons Tim ENS O1 84 87 Supply
751 Morrow Michael EW3 E4 88 89
752 Benson Tom BMSN E3 64 65
753 Lamm Roger MM3 E4 86 89 Eng
754 Gargasz Richard (Dick) RM2 E5 74 75 C
755 Wuorinen Duane OS3 E4 76 79 Oi
756 Day Douglas DS3 E4 85 87 Oe
757 Bartos Alan MR2 E5 62 64 R
758 Strickland Thomas e. BMSN E3 62 64 First
759 Milam James D MT3 E4 61 62 Weapons Plank holder
760 Brown Ron DS2 E5 79 83 Ops See ya, hutch.
761 Darling Roger EN1SW E6 84 88 A A gang
762 Barton Richard MM E5 73 75 Repair Recomm. plankholder
763 Funk Todd SK2 E5 82 86 Supply
764 Dowe eric YN3 E4 87 92 Nx
765 Baxter Richard RD2 E5 68 71 Oi Soccer in africa
766 Thomas Calvin OS2 E5 79 83 Oi
767 Acaron Robert MS3 E4 81 82 Supply
768 Nigg Daniel STG3 E4 74 77 U
769 Adams Lonnie. (jack) SH3 E4 67 71 Supply Keep books for ship store
770 Sims Richard EN1 E6 63 64 Acr
771 Mccarthy Gil FTM3 E4 63 65
772 Muehlbach Donald STG2 E5 72 74 As "mule"
773 Godey Charles EM3 E4 81 84 E
774 Ostermeier Robert SGG1 E6 86 88 As
775 Fox Charles PN E3 75 77 N division Best time in the navy
776 Mclaurin Al DS2 E5 73 75 D '73 precom to panama
777 Price George QM E3 65 67 Navigation
778 Lindsay Austin FTM1 E6 72 75 Fox Recomm plank owner
779 Thompson Mark EM3 E4 73 75 E
780 Newberg John MT2 E5 62 64 W
781 Sutton Richard FTM2 E5 74 77 Fox
782 Baylosis Ben LT O3 89 92 B missile
783 Mcgrath Tim STG2 E5 74 77 U Mk 111 tech
784 Driesch Jim QM2 E5 73 76 Navigation
785 Legault Mitchell FTG2 E5 77 81 Fox
786 Cyr Timothy FTM2 E5 80 84 Fox
787 Keatley Curtis MM3 E4 88 90 M
788 Cranford Donald DS E4 81 84
789 Martin Eugene BT 3 E4 68 72 B divsion Marty
790 Schenkel Donald GMC E7 83 84 Fox
791 Decarlo Jim SEAMAN E3 67 71 First division v
792 Carbon Felix RM E3 91 91



Main Ports: ( home  | muster list )

© Tenacious Torch '77 ->'83
copyright 2019 Tenacious Torch.
All lefts and rights reserved.